Newcity, küçük bir dükkanda başlayıp ihracat devi oldu

Konya’da 2002 yılında küçük bir dükkanda kurulan Newcity, bugün 9 farklı sektörde 15 ülkeye ihracat yapan bir grup haline geldi. Arap sabununu, yeniledikten sonra piyasaya çıkaran firmanın Arap sabunu ürünlerine en çok talep Fas ve Tunus gibi ülkelerden geliyor.

Türkiye’nin tek devlet destekli ihracat portalı turkishexporter.net üyesi olan ve Gulf Group A.Ş bünyesinde faaliyet gösteren Newcity, dünya pazarındaki ağını genişletmeye devam ediyor. Kısa zamanda 15 ülkeye 9 farklı sektörde ihracat yaptıklarını anlatan Gulf Group AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Kapar, “2002 yılında küçük bir dükkanda kurulan firmamızın ürünleri bugün a ve b tipi marketlerin tamamına yakınında yer alıyor. 52 şehirden oluşan bir pazarlama ağımız var. İç pazarda yerimizi güçlendirdikten sonra yurt dışında da kendimize yeni pazarlar oluşturduk. Orta Doğu, Avrupa ve Balkanlara ihracat yapıyoruz. Turkishexporter.net ile çalışmaya başladıktan sonra Ürdün, Fas ve Cezayir’e ürün göndermeye başladık.” dedi.

ARAP SABUNUNU ARAPLARA SATIYORLAR
Arap sabunu olarak bilinen ürünü farklı şekillerde yeniden ürettiklerini söyleyen Kapar, bu sabuna en çok Arap ülkelerinden talep olduğunu, farklı şekillerde üretmeye başladıklarını ve büyük ilgi gördüğünü söyledi. Kapar, özellikle Fas ve Tunus’a bu ürünü yetiştiremediklerini belirtti. Ürün çeşitliliğini sürekli geliştirdiklerini belirten Kapar, şunları kaydetti:

“Yaşamı kolaylaştıran ürünler üretiyor ve piyasaya çıkarıyoruz. Ev hayatında sosyal hayatta pratik ürünlerimiz çok talep görüyor. 5 erkek arkadaşımızla imalatını gerçekleştirdiğimiz son deterjan ise kadınlarımızı büyük bir dertten kurtaracak. Bu ürün sayesinde her noktada temizlik yapılabilecek. Camlar, parkeler, ahşap eşyalar, duvarlar, halılar aklınıza ne geliyorsa Sword prixle silinebilecek. Tek kutuda büyük bir güç var. Hem zamandan tasarruf yapmış olacaklar hem de ekonomiden. Herkes kullanabilsin diye bu ürünümüzün fiyatını da minimize ettik

mynet haber alıntıdır.